přejít na obsah webu


Zima je dobrá. Celkem.

S tímhle článkem jsem se trápil. A nejen já. I Marcela, která se ze mě už týden snaží dostat, co mi to vlastně je. Není mi celkem nic. Jeden den se mi zdá povolených 5000 znaků příliš málo, abych popsal všechno, co jsem vyrobil a jsem schopen vyrobit (naprosto nic z toho určitě v běžném obchodě nenajdete), druhý den mě přepadne letargie, že sloh na dvě stránky jsem napsal naposledy před….pětadvaceti lety? A tak zkoumám zbrusu nové lyžařské spodní prádlo, jestli by se dalo efektivně použít na zimní kolo (aspoň pár jamek), do toho mi volá Richie s dotazem, jestli by se v Poděbradech nenechala odhrnout aspoň jedna (jamka). Dala. Ale v minus dvanácti? S tím globálním oteplováním to evidentně nebude tak akutní.

Zima je dobrá. Někdy v polovině sezóny jsem chytnul ošklivý virus (skokové drastické zhoršení hry z „neznámých příčin“) a upadnul do deprese. Tomáš Daul sice říká, že je to normální, že to je golf a že to může být ještě horší a směje se (mi) při tom, ale to přece nemůže být pravda. Já, takový talent. Zachraňovalo mě jen puttování. Po osobních tragédiích na hřišti nezbývá, než relaxovat v práci a tak se vracím do jag´ovy garáže. Tolik krásných věcí jako loni v krizi (z virusu) jsem už dlouho nevyrobil. Velkou radost mi udělala výroba putteru pro pana prezidenta Klause. A nejvíc mi dal zabrat ten zakázkový pro Ondru Trupla. Rozdíl mezi na míru upraveným a zakázkovým je totiž několik světelných let. Zatímco na míru upravený znamená, že vezmu hotový tvar a uberu (nebo přidám) co je potřeba, zakázkový kus se dělá z gruntu a největším problémem je, že první výsledek zcela pochopitelně nemusí fungovat. Pokud mě vývoj jednoho nového modelu stojí šestimístnou částku, o úsilí nemluvě, stejné to bude i u jakéhokoli zakázkového tvaru. Naštěstí se mi náklady podařilo rozmělnit do malé desetikusové série včetně speciálních headcoverů. S custom headcovery se loni roztrhnul pytlík, stejně jako s koženými gripy – hlavně těmi luxusními (krokodýli, ještěrky a rejnok). Těší mě, že už je nemusím objednávat z Austrálie a na všech se může konečně objevit moje logo. Dostat se do problematiky kůží pro mě nebylo zrovna jednoduché, ale protože jsem někdy v polovině roku (v krizi z virusu) začal vyrábět opaskové přezky, musel jsem se prokousat i kožedělným průmyslem. Ve Švédsku jsem dokonce nechal vyrobit kus nerezové damaškové oceli a vytesal a vyleptal z ní opaskové přezky. Jsou opravdu velmi výjimečné. A je jich pouze osm číslovaných kusů. S jediným čím jsem nepočítal, že mi každá z nich zabere víc než dvacet hodin práce. Ale co. Když mám ten virus. Už jsem si zvykl, že prakticky si všechny moje výrobky – tím, že jsou každý kus jiný – nárokují mnohem větší množství času, než by bylo v běžné průmyslové výrobě žádoucí. Na druhé straně mám nesmírnou radost z každého dalšího individuálního putteru, přezky, headcoveru, nebo vaku na boty s logem jag´.

Virusu mě rychle a celkem bezbolestně zbavuje Marek Najman. Mám ho za to rád. Jen jsem měl pocit, že se při tom taky směje. Jestli se směje mně, nebo na mě, radši nezkoumám. Jsem z toho venku. Ale mezitím jsem rozdělal tolik věcí, že pravidelné ranní „rychlé“ devítky s Richiem v Poděbradech zatím nepřicházejí v úvahu. Spoustu času mi zabírá i nezbytný servis klientům, na který jsem tolik pyšný. Poslední 2 kola sezóny nakonec odehrávám na Kaskádě za častých sněhových přeháněk. Na to, jak jsme vypadali ještě ve čtyři ráno nám ten foursome celkem jde. To bude tím novým švihem. Zima je dobrá. Ve výrobě je sice přes noc okolo nuly, ale alespoň mám možnost přemýšlet, do čeho se letos vrhnu. Jak asi víte, nejdůležitější golfové pravidlo zní: nikdy nehledejte chybu u sebe. Chyba je vždy v materiálu, nebo ve vnějších vlivech! Já bych byl taky mnohem přesnější a delší s tím driverem co má Richie. Ale on mi ho nechce půjčit. A když je po krizi, je před krizí.

Kontakt

Petr Jandl
Ke Hřbitovu 554
CZ-280 02 Kolín

Telefon: +420 602 241 782

Email: info@jag-golf.cz

Web central: www.jag-golf.com

Web puttery jag´: www.jagputters.com

Web golfové doplňky: www.bagtag.cz

www.markovatko.cz

JAG Putters Bagtag