přejít na obsah webu


Gripy

Gripy se dělí nejen podle povrchů, barev, použitých materiálů, tvrdosti, ale hlavně dle tloušťky.

Tloušťka gripu by měla odpovídat velikosti vaší ruky. Průměr gripu je vyjadřován v palcích a v přídavcích ke standardu. Hodnota např. 0,580“ znamená, že nasazením na shaft stejného průměru dosáhnete „standardní“ velikosti gripu, kdy udávaný průměr je ale vnitřním průměrem gripu. Hodnota +1/16“, nebo +1/8“ značí odpovídající přídavek na vnějším průměru gripu oproti standardu. Pokud budete používat slabší grip, než potřebujete, vaše rány budou mít tendenci hookovat, silnější grip podporuje naproti tomu slice.

S průměrem gripu lze do jisté míry pracovat přidáním pásek pod grip. Každá vrstva pásky přidává na průměru cca. 1/64“, tzn., že na vyrobení velikosti gripu midsize ze standardního potřebujete 6 vrstev gripovacích pásek…což já osobně sice vřele nedoporučuji, ale požadavky hráčů na 2–3 pásky, nebo o jednu pásku více pod pravou ruku a pod., jsou naprosto normální. Pro zajímavost: Bubba Watson (vítěz Masters 2012 a 2014) hraje se standardní velikostí gripu, ale s 10ti páskami pod pravou rukou a 12ti páskami pod levou rukou.

Z hlediska povrchů a tvrdosti se můžete setkat s gripy s „kordem“ – provázky vetkané do materiálu gripu, které zlepšují úchop hlavně ve vlhku, gripy hladké – bez kordu a vícevrstvé gripy, vynikající zpravidla povrchovou měkkostí. Výjimkou nejsou ani kožené namotávané, nebo gripy sešité vzadu. Šev potom vytváří přirozené žebro, se kterým se můžete setkat i u běžných polymerových gripů.

Kontakt

Petr Jandl
Ke Hřbitovu 554
CZ-280 02 Kolín

Telefon: +420 602 241 782

Email: info@jag-golf.cz

Web central: www.jag-golf.com

Web puttery jag´: www.jagputters.com

Web golfové doplňky: www.bagtag.cz

www.markovatko.cz

JAG Putters Bagtag