přejít na obsah webu


Mlčeti zlato?

Jsou věci, o kterých je lepší nemluvit. Třeba nemoci na skrytých částech těla. Nebo o událostech včerejšího večera, které se mi vybavují spíš jako přetržený film.

Vyrábím puttery. Docela hodně. Už celkem dlouho. Tak dlouho, že i telefonických dotazů na to „co stojí stroj na výrobu putterů“ rapidně ubylo. A nedávno se mi stala zvláštní věc. Kamarád mě upozornil na velkou podobnost putteru, se kterým pózuje naše nejlepší golfistka u příležitosti podepsání sponzorské smlouvy a jedním z mých standardních modelů. Moje překvapení bylo opravdu značné, když jsem po krátké rešerši ve své obrazové a registrační databance kus identifikoval a to včetně majitele, který je v oslavných PR článcích uváděn jako autor, designer, výrobce a kdoví co ještě. Samozřejmě, můj původní výrobek byl asi upravován, lakován, vyměněn grip, o jeho vlastnostech jak estetických, tak technických se vůbec nejsem oprávněn vyjadřovat…ale když se probudí ta správná kombinace chromozomů (XY), nejsem k zastavení. Po krátké (ale výživné) přestřelce můj adrenalin zvolna upadá, situace je právně velmi obtížně řešitelná a apelovat na morální stránku věci se jeví jako neefektivní a bezzubé. Ale nejde o život.

Vzpomenu na slova svého otce, kdy nastupujeme na poděbradskou jedničku oba s jasnou představou (oba se stejnou, leč nevyřčenou), že právě dnes zahrajeme své životní kolo (mnohem lepší, než jsme vůbec oprávněni očekávat), na pětce jsme oba už plus 5, skvělé skóre se pomalu rozplývá (já se rozhlížím co bych kde zlomil) a můj táta s úsměvem (po mém chipu do vody) cedí mezi zuby: „nestresuj se! Bav se! Je to jen hra a je tady tak nádherně!“ Já vím, že tyhle slova taky sám nežije, přesto má pravdu. Ale má golf něco společného s rozumem? Ani Ň! Ale se ctí určitě.

Mám doma hodně putterů, i ty od Scottyho, Karstena, nebo R.J.B. Že bych někdy jejich výrobky vydával za své (třeba i po úpravě) mě ještě nenapadlo. Ale možná mám jen strach, že by se po takovém ležení na moje krátké nohy rychle přišlo. A nebo…bych o autorství nablýskaného laku raději mlčel navždy.

Kontakt

Petr Jandl
Ke Hřbitovu 554
CZ-280 02 Kolín

Telefon: +420 602 241 782

Email: info@jag-golf.cz

Web central: www.jag-golf.com

Web puttery jag´: www.jagputters.com

Web golfové doplňky: www.bagtag.cz

www.markovatko.cz

JAG Putters Bagtag